Vosy mohou představovat velké nebezpečí hlavně pro alergiky a pro malé děti. Pokud je alergik zasažen žihadlem, tak je obvykle nutné rychle vyhledat lékaře nebo podat správné léky. Pokud dostane silný alergik žihadel více, tak může dojít až k záchvatu, šoku a smrti.

wasps_vespula_vulgaris_queen_face[1]Vosy jsou velkým nebezpečím, jak již bylo zmíněno, pro malé děti. Malé děti mají rády sladkosti a ty jsou pro vosy velkým lákadlem, zejména zmrzliny, nanuky a podobné pochutiny. Malé děti si často vos ani nevšimnou a poté jsou zasaženi žihadlem nejčastěji do úst, jazyku či krku, což může být velmi nebezpečné.

 

Likvidace vosích hnízd

Yellow_jacket_wasp_cleaning_by_macrojunkiePokud dojde k zasažení žihadlem, tak je dobré ránu pomazat octem, případně speciální mastí, která je pro případy vosího bodnutí přímo určená.

Na vosy můžeme narazit v letních měsících téměř všude. Je třeba si dát pozor na jejich výskyt v trávě, kdy nás může bodnout do chodidla a také dávat velký pozor na zralé ovoce, ve kterém se může vyskytovat. Zralé ovoce obsahuje větší množství cukru a je pro vosy velkým lákadlem, je proto vhodné se ho včas zbavit a nenechávat ho v domácnosti na volném prostranství.